Polska
Wyżywienie: FB
Dojazd: Autokar
Czas wycieczki: 11 dni
1435 zł/os.

KOLONIA - OSADA TAJEMNIC - BURZENIN

Burzenin – malownicza miejscowość w centralnej Polsce, w powiecie sieradzkim, otoczona lasami, którym zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat. Miasteczko rozciąga się wzdłuż wału rzeki Warty. Malowniczy krajobraz i łagodny teren sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

ZAKWATEROWANIE
Ośrodek Wypoczynkowy „Sportowa Osada” położonym na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie sosnowego lasu. Do dyspozycji uczestników są pokoje 3-osobowe z łazienkami oraz pokoje przechodnie (3+2) z łazienkami. Na terenie obiektu znajduje się kryty basen, odkryty basen, jadalnia, sala dyskotekowa, sala TV, sala gier, sala gimnastyczna, świetlica, kawiarenka. Ośrodek posiada bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, dwa boiska do kometki, boisko do siatkówki plażowej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę ręczną zamiennie na dwa korty tenisowe, wypożyczalnię rowerów, drewniany plac zabaw ze zjazdem linowym, grill, miejsce na organizację ogniska, drewniane altany, strzelnicę pneumatyczną, park linowy, ściankę wspinaczkową, pole i strzelnicę do paintballa, tor quadowy, tor przeszkód, tor łuczniczy.

WYŻYWIENIE
Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną.
Smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami! :)

TRANSPORT
Autokar z Krakowa lub Katowic. Możliwy wyjazd z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznaniaza dopłatą +50 zł/os.- PKP (min. 10 os.) lub bus (min. 6 os.).

WIEK UCZESTNIKÓW
Kolonia – 7 - 10 lat
Kolonia – 11 - 16 lat

CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, instruktorów, ratownika, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.

PROGRAM
Telewizyjne programy typu „Wyspa Przetrwania” czy „Azja Express” są oglądane z zapałem przez wiele osób. Stworzyliśmy odpowiednią wersję dla dzieci :) „Osada Tajemnic” to nie lada wyzwanie dla każdego młodego poszukiwacza przygód! Uczestnicy wezmą udział w niezwykłej grze LARP, dzięki której wcielą się w inną postać na cały czas trwania kolonii. Uczestnicy przeniosą się w świat Indiany Jonesa, zagadek i zaginionych artefaktów. Każdego dnia na uczestników będą czekały nowe, ekscytujące wyzwania. Nauczą się posługiwać kompasem, wyznaczać kierunki świata za pomocą gwiazd, odczytywać zaszyfrowane prastarym pismem ważne informacje. Dodatkowo każdy z uczestników będzie miał okazję pojeździć quadem, postrzelać z łuku i broni pneumatycznej oraz doszkolić swoją sprawność fizyczną na torze przeszkód i w parku linowym. Po wyzwaniach dnia codziennego odpoczynek zapewnią seanse filmów przygodowych i regeneracja przy basenie.
Na uczestników kontynuujących tajemniczą przygodę czekają dodatkowe zadania o wyższym stopniu wtajemniczenia, m.in. nocna gra terenowa, elementy pierwszej pomocy przedmedycznej i zadania przygotowujące do zdobycia odznaki MISTRZA TAJEMNICY.

- Ognisko zapoznawcze wprowadzające w fabułę kolonii oraz uroczyste ustawienie totemu.

- Podział na grupy: wymyślenie okrzyku, nazwy, rozdanie potrzebnych akcesoriów.

- Zajęcia integracyjne w grupach - tworzenie atrybutów Indiany Jonesa.

- Codzienne wykonywanie ciekawych zadań, mających na celu odnalezienie wszystkich części zaginionego totemu.

- Zwiad terenowy.

- Zajęcia terenowe: z szyfrowania i czytania mapy, nauka i wykorzystywanie znaków patrolowych, czytanie z mapy nieba.

- Zajęcia z wykrywaczem metalu, budowanie schronu wraz z rozpaleniem ognia.

- Zajęcia sprawnościowe – tor przeszkód.

- Tworzenie mieczy z PCV.

- Strzelanie z łuku, paintball, park linowy, quady, strzelnica pneumatyczna.

- Tworzenie portretów psychologicznych, które ułatwią ujęcie sprawcy kradzieży totemu.

- Projekcje filmów: „Przygody młodego Indiany Jonesa”.

- Dyskoteka pod gwiazdami.

- Regeneracja sił na basenie i balonowa bitwa.

- Złożenie totemu w jedną całość przy współpracy wszystkich grup.

- Ognisko kończące fabułę i uroczyste rozdanie pamiątek za uczestnictwo w wspaniałej przygodzie w Osadzie Tajemnic.

Pakiet dodatkowych atrakcji:
- Zajęcia integracyjne – cykl zabaw i konkurencji integrujących uczestników m.in. spacer hydraulika, skrzynkowa przechadzka, grupowe chodzenie w nartach itp.

- Zajęcia wspinaczkowe – nauka i doskonalenie techniki wspinaczki na ścianie wspinaczkowej z użyciem sprzętu zabezpieczającego pod opieką instruktorów.

- Zajęcia w parku linowym – z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora, uczestnicy będą pokonywać wyznaczoną na wysokości trasę z przeszkodami.

- Budowanie wieży – w czasie zabawy uczestnik wyposażony w uprząż i kask alpinistyczny z asekuracją instruktora buduje samodzielnie wieżę ze skrzynek po napojach. W przypadku niesprzyjającej pogody proponujemy zajęcia zastępcze w sali gimnastycznej, m.in. prelekcję, quizy, turnieje.

- Rafting – około 2,5-godzinny spływ pontonami po rzece Warcie – czas spływu uzależniony jest od kondycji uczestników. Grupa na miejsce rozpoczęcia spływu udaje się rowerami (do pokonania jest dystans ok. 4 km polnymi drogami o bardzo małym natężeniu ruchu)/ najmłodsi zostają dowiezieni busem. Następnie uczestnicy przesiadają się do profesjonalnych pontonów raftingowych i rozpoczynają spływ rzeką Wartą. Koniec spływu usytuowany jest na wyspie położonej obok ośrodka. Cały sprzęt używany podczas spływów (pontony, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, kaski) posiada wymagane atesty, zajęcia z raftingu będą się odbywały pod opieką ratownika i kadry.

- Letnie kino pod gwiazdami – dwa razy w turnusie wieczorny pokaz filmowy.

- Basen kryty– 3 wejścia w turnusie.

- Biwak w warunkach polowych (dla chętnych) – uczestnicy będą biwakować (1 noc) w namiotach w lesie na terenie obiektu oraz samodzielnie wypiekać podpłomyki (zapewnione są materace i śpiwory, każdy uczestnik powinien być wyposażony w małe prześcieradło.

Ponadto:
Codziennie poranny jogging; korzystanie z basenu; wybory Miss i Mistera; super dyskoteki; ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursami i śpiewem.

Fakultatywnie:
Termy Uniejów – wycieczka do Uniejowa, 2-godzinny pobyt na terenie strefy basenowej, przy min. 40 osobach chętnych i dostępności wolnych miejsc w Termach Uniejów (75 zł/os.)

Quady (10 min.) – przejażdżka na specjalnym torze przygotowanym na terenie ośrodka. Przed rozpoczęciem trasy krótkie szkolenie dotyczące bezpiecznego prowadzenia quadu oraz techniki jazdy. Jazda na quadach odbywa się indywidualnie (15 zł/os.).

Paintball:
Wariant A– GRAdla dzieci powyżej 12. roku życia: l gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 100 kulek (45 zł/os.), każde następne doładowanie 100 kulek (15 zł/os.).

Wariant B– STRZELANIE na strzelnicy dla dzieci poniżej 12. roku życia: 50 kulek do wystrzelenia na strzelnicy PB(15 zł/os.), 100 kulek doładowania (15 zł/os.).

Wariant C– MAŁY PAINTBALL dla dzieci młodszych poniżej 12 roku życia: gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 36 kulek (15 zł/os.), 36 kulek doładowania (10 zł/os).

Park linowy – dodatkowe przejście po parku linowym z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora (15 zł/os.)

Strzelnica pneumatyczna– 12 strzałów (10 zł/os.).

Tor łuczniczy – 10 strzałów (10 zł/os.).

Dodatkowe wejście na basen kryty – 15 zł / os. / 45 min.).

Pobierz opis oferty do druku:

CT-Oferta---KOLONIA-BURZENIN-OSADA-TAJEMNIC---11-dni.pdf (0.36 MB)

Pobierz
Poproś o wycenę tej wycieczki