Polska > Mazury
Wyżywienie: FB
Dojazd: Autokar
Czas wycieczki: 11 dni
1525 zł/os.

KOLONIA I OBÓZ - AKTYWNI POZYTYWNI - MAZURY

Ełk – turystyczna miejscowość znajdująca się na obszarach Pojezierza Mazurskiego jednym z ostatnich w Europie rejonów o nieskażonej przyrodzie i niezwykłych walorach krajoznawczych, nazywany „Zielonymi Płucami Polski” lub „Krainą Tysiąca Jezior”.

ZAKWATEROWANIE
Kompleks Wypoczynkowy „Gryfia-Mazur” – to malowniczo położony kompleks wypoczynkowy w samym sercu Pojezierza Ełckiego w odległości 2 km od Ełku, ok.70 m do plaży nad Jeziorem Selmęt Wielki. Do dyspozycji uczestników pokoje 2, 3 i 4- osobowe z łazienkami. W każdym pokoju znajduje się TV. Na terenie obiektu mieści się: wiata grillowa z miejscem na ognisko, zadaszony parkiet taneczny, boisko do gry w siatkówkę, bilard, piłkarzyki, ping-pong oraz plac zabaw.

WYŻYWIENIE
Cztery posiłki dziennie (śniadanie i kolacja w formie bufetu, obiad serwowany, podwieczorek). Turnus rozpoczyna się ciepłą kolacją, a kończy śniadaniem + suchy prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT
Autokar klasy lux wyposażony w klimatyzację, WC, barek, DVD. Przejazd na trasie: Kraków - Katowice - Częstochowa - Łódź - Warszawa - Ełk. Możliwość wyjazdu z Wrocławia i Poznania za dodatkową opłatą +50 zł/os. przy min. 7 os. chętnych, dojazd busem lub PKP do autokaru docelowego.

WIEK UCZESTNIKÓW
Kolonia – 8 - 12 lat
Obóz – 13 - 16 lat

CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, instruktora podczas gry w paintball, opiekę medyczną, ratownika, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.

PROGRAM
- Wycieczka autokarowa do MIKOŁAJEK – miasto zwane i kojarzone jako żeglarska stolica Mazur. Położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich zwane Wenecją Północy. Zwiedzanie miasta poprzez Questing!; Questing – turystyka z zagadkami czyli odkrywanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Zabawa łącząca elementy podchodów i gier terenowych, której zwieńczeniem jest odnalezienie „skarbu”; Plac Wolności – centrum miasteczka z urokliwymi kamieniczkami; Wioska Żeglarska – spacer po jednym z najpiękniejszych portów na Mazurach, gdzie rokrocznie odbywa się szereg imprez sportowych m.in. ogólnopolskie regaty żeglarskie oraz imprezy Grand Prix; Spacer ulicą Kajki – jedna z najładniejszych uliczek tej miejscowości. Znajdują się tu parterowe kamieniczki oraz kościół z 1910r.

- Rejs po największym jeziorze w Polsce – Jeziorze Śniardwy

- Bumper Ball – piłka nożna w ekstremalnym wydaniu! Dmuchane kule sferyczne gwarantują dużo śmiechu, mnóstwo zderzeń oraz solidną dawkę adrenaliny.

- Paintball – fantastyczna gra na specjalnie przygotowanym leśnym terenie. Uczestnicy dostają pełne wyposażenie-mundur, maskę ochronną, pistolet oraz 100 kulek a każda gra poprzedzona jest szkoleniem dotyczącym zasad bezpieczeństwa oraz posługiwania się sprzętem. Uczestnicy muszą posiadać pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów.

- Spływ kajakowy – na trasie Straduny-Ełk. Trasa o długości 14 km, której przepłynięcie zajmuje ok. 3 godzin. Cały odcinek to szeroka rzeka o spokojnym nurcie przecięta krótkim odcinkiem jeziora Haleckiego. Trasa nie sprawia żadnych problemów dla początkujących kajakarzy. Spływ odbywa się pod opieką ratownika.

- Wizyta w sali edukacyjnej „OGNIK” – teoretyczne i praktyczne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz sprzętu pożarniczego. Uczestnicy zobaczą jak rozprzestrzenia się dym oraz dowiedzą się jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia.

- Terenoznawstwo – nauka czytania mapy, posługiwania się kompasem, GPS-em, wyznaczanie kierunków świata na podstawie zjawisk przyrodniczych i gwiazd.

- „Leśnym tropem” – poszukiwanie śladów zwierząt; śledzenie wyznaczonego obiektu.

- Kształtowanie umiejętności komunikowania się w terenie np. przy pomocy alfabetu Morse'a, kodu flagowego; wieczorna gra terenowa na orientację.

- Biegi przełajowe, biegi z przeszkodami.

- W sieci pajęczyny – przejście przez „sieć” z zawiązanymi oczami polegając wyłącznie na instruktarzu partnera.

- Hand made – tworzenie własnych „dzieł” z masy solnej.

- Zabawny quiz wiedzy – ze słodkimi nagrodami.

- Zajęcia rozwijające umiejętność funkcjonowania w grupie – wzajemna pomoc, radzenie sobie w trudnych sytuacjach i złych warunkach pogodowych.

- „Twierdza Szyfrów – Fort Jaworzyny” – gra terenowa (wzorowana na programie Fort Boyard).

Pakiet dodatkowych atrakcji:
- KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY – zabawa na wolnym powietrzu polegająca na wyrzucaniu do góry różnokolorowych proszków
- TAŃCE INTEGRACYJNE
- NOC KINOWA– wieczorne oglądnie filmów i bajek
- H₂O na wesoło– balonowa bitwa
- TAJEMNICZYM TROPEM– zabawa terenowa z ciekawą historią w tle

Ponadto:
Wycieczki piesze po okolicy; ognisko z pieczeniem kiełbasek i konkursami; dyskoteki w ośrodku; zawody i rozgrywki sportowe na terenie ośrodka; plażowanie i kąpiele wodne pod opieką ratownika nad Jeziorem Selmęt Wielki.

Pobierz opis oferty do druku:

CT-Oferta---KOLONIA-MAZURY-AKTYWNI-POZYTYWNI---11-dni.pdf (0.35 MB)

Pobierz
Poproś o wycenę tej wycieczki