Zagranica > Wielka Brytania
Wyżywienie: zgodnie z ofertą
Dojazd: Autokar
Czas wycieczki: 7 dni
od 2250 zł/os. + 150 GBP/os.

ANGLIA SZLAKIEM KRÓLA ARTURA - 7 DNI

Program wycieczki:

Dzień 1:

Wyjazd z Poznania w godzinach popołudniowych, nocny przejazd do Francji.

Dzień 2:

Przeprawa Eurotunelem pod Kanałem La Manche. Hastings - zwiedzanie miasta, miejsce słynnej bitwy z 1066 roku, która zaważyła na losach Anglii, Przejazd do Portsmouth - zwiedzanie najważniejszej bazy brytyjskiej marynarki wojennej oraz HMS Victory - okrętu dowodzonego przez admirała Nelsona podczas bitwy pod Trafalgarem. Przejazd do hostelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Southampton - spacer po porcie, z którego wyruszył Titanic w swój pierwszy i zarazem ostatni rejs, Winchester - zwiedzanie średniowiecznego miasta (m.in.: katedra, zamek z okrągłym stołem znanym z legendy o Królu Arturze), Stonehenge - zwiedzanie jednej z najsłynniejszych budowli megalitycznych w Europie. Przejazd na mityczną wyspę Avalon - zwiedzanie Glastonbury Abbey, opactwa założonego przez Celtów w IV wieku, które według legendy jest miejscem pochówku króla Artura i jego żony Ginewry. Przejazd do Bath - starożytnego rzymskiego miasta, słynącego z jedynych na terenie Anglii gorących źródeł. Przejazd do hostelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Tintagel - zwiedzanie ruin legendarnego zamku, miejsca urodzenia Króla Artura, St. Michael’s Mount - malownicza wyspa, odcinana od lądu przez przypływ, na której szczycie znajduje się romantyczny zamek, Land’s End - 60 metrowy klifowy przylądek stanowiący najdalej wysuniętą na zachód część Wielkiej Brytanii. Przejazd do hostelu w Newquay - letniej stolicy Anglii znanej z Mistrzostw Świata w surfingu, zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po okolicy, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Londynu. Zwiedzanie miasta: Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Soho, Buckingham Palace, St. James’s Park. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Londynu - ciąg dalszy. Westminster Abbey, Parlament, Big Ben, wizyta w Tower of London, rejs statkiem po Tamizie do Greenwich, Królewskie Obserwatorium Astronomiczne - południk „0”. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, przeprawa przez kanał La Manche.

Dzień 7:

Przyjazd do Poznania w godzinach popołudniowych.

 

Cena: od 2250 zł/os. + 150 GBP/os. przy min. 40 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

transport autokarem, zakwaterowanie (4 x nocleg w hostelach), wyżywienie (4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja) ubezpieczenie, opiekę pilota – przewodnika, podatek VAT oraz bezzwrotną składkę TFG i TFP.

Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – dodatkowa kwota 150 GBP przeznaczona jest na bilety wstępu, opłaty za lokalnych przewodników i inne opłaty walutowe dokonywane przez Biuro.

 

Opcja: 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami we Francji - dodatkowo płatne – 70 EUR.Opcja: 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami we Francji - dodatkowo płatne – 70 EUR.

Pobierz opis oferty do druku:

Olimpijczyk-Oferta---Anglia-Kornwalia---7-dni.pdf (0.14 MB)

Pobierz
Poproś o wycenę tej wycieczki